Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” – zajęcia online

27.04.2021 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji online z p. Michałem Modrzejewskim przedstawicielem Inspekcji Transportu Drogowego w ramach akcji  "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka".

Najważniejszym celem akcji jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić   w ruchu drogowym.

Uczniowie podczas zajęć online dowiedzieli się nie tylko, jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych, ale również przypomnieli sobie jakich numerów alarmowych należy używać w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych. Tematyka lekcji obejmowała m.in.:

- zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej,

- bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa),

- konieczności noszenia elementów odblaskowych,

- identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem był krokodylek Tirek.

Dodatkowym elementem lekcji online była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcia prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

Opracowanie: Barbara Magiera