Dzień Ziemi w klasach 3

22 kwietnia uczniowie klas 3 obchodzili Dzień Ziemi.

Ziemia jest naszym domem i wszyscy wiemy, że należy o nią dbać na co dzień. Na zajęciach poruszany był temat naszej planety - Ziemi. Uczniowie zastanawiali się: Co czyni naszą planetę przyjazną życiu i wpływa na jej piękno? Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat konieczności dbania o Ziemię, segregacji śmieci, recyklingu.

Uczniowie obejrzeli również film edukacyjny „Dzień Ziemi” utrwalając swoją wiedzę. Ponadto rozwiązywali łamigłówki, krzyżówki, słuchali piosenek o tematyce ekologicznej.

Ruszyli na ratunek naszej planecie i stworzyli różnorodne Stworki – wykonane z surowców wtórnych, czyli z odpadów, które mogą być wykorzystane powtórnie, typu: papier, tworzywa sztuczne, butelki, folie itp. Jest to dobry sposób na ograniczanie ilości odpadów, które trafiają na wysypisko i zalegają w środowisku.

Dzieci wykonały też prace plastyczne – plakaty przedstawiające piękno naszej Ziemi.

Wyobraźni im nie brakowało. Sami zobaczcie!!!

Wychowawcy klas trzecich