Moja piramida zdrowia

Kreatywność naszych uczniów zaskakuje na każdym kroku. W ramach zajęć z chemii i omawianego ostatniego już działu „Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym”, chętni ósmoklasiści mogli przygotować w zaciszu domowym swoją piramidę zdrowia. Uczniowie mieli wykorzystać produkty spożywcze znalezione w kuchni i zaprezentować sprzęt sportowy, który używają na co dzień.

Poprzez realizację zadania uczniowie zweryfikowali zawartość swoich szafek kuchennych. Mogli przekonać się, czy ilość określonych grup produktów spożywczych w codziennej diecie jest wystarczająca, czy należy wprowadzić jakieś zmiany.

Kolejny raz przekonali się jak ważne jest właściwe odżywianie i aktywność fizyczna w życiu codziennym.

Temat pracy uczniowskiej idealnie wpisał się w obchody Szkolnych Dni Zdrowia.

Poniżej wybrane prace uczniowskie.

Nauczyciel chemii:  Małgorzata Maruszak-Kobas