Program „Z witaminą na Ty” – dzień zielony

W maju 2020r., w klasach drugich odbyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach programu autorskiego z edukacji zdrowotnej „Z witaminą na Ty”.

Zajęcia pod hasłem „Dzień zielony” zostały przeprowadzone na podstawie prezentacji udostępnionej dzieciom.

Głównym celem programu jest kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci, stworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych, przekazanie dzieciom wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców.

Na początku uczniowie obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się, że ogórek wytwarza prąd elektryczny. Następnie przypomnieli sobie jakie owoce i warzywa występują w kolorze zielonym oraz czytali wierszyki i rozwiązywali zagadki o owocach i warzywach.

Dzieci podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się o korzystnym działaniu witamin, które znajdują się w owocach i warzywach.

Zostały przypomniane zasady zdrowego odżywiania, jak również budowa „Piramidy żywieniowej”.

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali piosenkę z repertuaru dziecięcego „Ogórek, ogórek”.

Zadaniem dzieci było wykonanie owocowo – warzywnej kukiełki. Powstały warzywne ludziki, jeże z winogron, gąsienice i pieski z jabłek oraz wiele fantazyjnych stworzeń.

Autorka programu: Barbara Magiera
Realizatorzy programu: Wychowawcy klas drugich