Program „Z witaminą na Ty” – dzień żółty

W kwietniu 2020r., w klasach drugich zrealizowane zostały kolejne zajęcia                                       w ramach programu autorskiego z edukacji zdrowotnej „Z witaminą na Ty”.

Zajęcia pod hasłem „Dzień żółty” przeprowadzone zostały na podstawie prezentacji udostępnionej dzieciom.

Głównym celem programu jest kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci, stworzenie warunków umożliwiających dzieciom nabywanie zachowań prozdrowotnych,  przekazanie dzieciom wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie są walory odżywcze warzyw i owoców w kolorze żółtym. Mieli za zadanie przeczytać ciekawostki o owocach i warzywach oraz wymienić warzywa i owoce w kolorze żółtym. Przypomnieli sobie 12 zasad zdrowego odżywiania. Rozwiązywali zagadki o warzywach i owocach. Gimnastykowali nie tylko umysł, ale też ciało przy piosenkach: „Kubuś wytańcz witaminy: oraz „Jarzynowa gimnastyka”.

Na zakończenie uczniowie mogli zaśpiewać piosenkę „Olimpiada w Jarzynowie”.

Zadaniem dzieci było wykonanie zdrowej, kolorowej kanapki.

Autorka programu: Barbara Magiera
Realizatorzy programu: Wychowawcy klas drugich