„Radość serca wychodzi na zdrowie, duch przygnębiony wysusza kości” – czyli o zdrowiu psychicznym oraz o tym, jak o nie dbać”

W ramach Szkolnego Tygodnia Zdrowia w klasach I-III przeprowadzono pogadanki o charakterze psychoprofilaktycznym połączone z warsztatami. Uczniowie klas II i III z radością uczestniczyli w zabawach dotyczących integracji klasy, wzmacniania poczucia własnej wartości, dbania o swoje samopoczucie psychiczne, radzenia sobie z emocjami, budowania pozytywnych relacji z innymi oraz wymagających kreatywnego myślenia. Brali udział w pantomimach, przeprowadzali “wywiady” z koleżankami i kolegami, wymyślali kreatywne rozwiązania różnych problemów. Dowiedzieli się m. in. wielu ciekawostek o sobie, jak postrzegają ich inni, co o nich myślą oraz mogli jednocześnie wyrazić własne odczucia na temat kolegów i koleżanek.

W klasach I świetnie sprawdziły się “Bajki pomagajki”, czyli bajkoterapia, których celem było docenianie swoich osiągnięć, akceptacja siebie oraz kształtowanie empatii. Zajęcia połączone były z zabawą wzmacniającą poczucie własnej wartości u dzieci.

Paulina Pudzisz – psycholog szkolny