Świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej!

Już po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez Biuro Niepodległa. Zachęcamy również do zapoznania się z przewodnikiem „Biało-Czerwona” opracowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, ofertą Narodowego Centrum Kultury, a także Polskiej Opery Królewskiej. Świąteczną inicjatywę #3majFlagę przygotowała także Rada Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji i Nauki. Świętujmy razem!

Akcja #mojaflaga – włączmy się!

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, możemy aktywnie włączyć się we wspólne świętowanie. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić je w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga. Pokażmy, jak świętujemy razem!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi.

#3majFlagę – Challenge Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki przygotowała Challenge #3MajFlagę. Akcja polega na zrobieniu zdjęcia z biało-czerwoną flagą i wstawieniu go na media społecznościowe z oznaczeniem #3majFlagę razem z nami! Następnie uczestnik akcji nominuje 3 kolejne osoby lub instytucje do udziału w wydarzeniu. Akcja trwa do 3 maja (do końca dnia).

czytaj więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: