SP Bibice

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Kochani Uczniowie, 
Drodzy Rodzice i Nauczyciele! 

Dzisiaj kończymy rok szkolny 2019/2020. We wrześniu - 10 miesięcy temu - spotkaliśmy się w szkole z różnymi wyobrażeniami, obawami, ale też oczekiwaniami co do nadchodzącego roku. Każdy z nas, zarówno nauczycieli, jak i uczniów, realizował swoje zadania w indywidualny sposób. Każdy z nas miał inne możliwości, plany. Jedni chcieli zdobywać wiedzę i uzyskiwać jak najlepsze stopnie, ósmoklasiści jak najlepiej zdać egzamin, inni wygrywać w konkursach, zdobywać laury w zawodach sportowych, a jeszcze inni szukać koleżeństwa i przyjaźni - może nawet na całe życie. Wszyscy dobrze wiemy, że szkoła to nie tylko osiąganie wysokich wyników w nauce. Szkoła jest także po to, by nauczyć się podejmowania decyzji, wyrażać samego siebie, a przede wszystkim – by odkryć własną drogę.  

Drodzy Uczniowie,   
myślę, że każdemu z Was się to to udało!  

Szanowni Nauczyciele, 
słowa skierowane do uczniów mogę śmiało wypowiedzieć w odniesieniu do Państwa pracy - każdemu z Was się udało!
Zderzenie z wirtualną rzeczywistością w tak realnym świecie, z tym wyzwaniem, którego nikt z nas się nie spodziewał, nie był na to przygotowany - myślę, że okazało się budujące i pozytywne, chociaż bardzo wyczerpujące. Jestem przekonana, że owoc naszej pracy odciśnie ślad w przyszłości.  

Szanowni Rodzice,
dziękuję za życzliwość, współpracę oraz za pomoc i wsparcie, które okazujecie nam w każdym działaniu. Bez Waszego udziału i zaangażowania nie udałoby się pokonać wszelkich trudności życia szkolnego oraz zorganizować wielu doniosłych uroczystości i przedsięwzięć, które budują dobre imię naszej szkoły.  

Za nami nowe doświadczenie, z którym przyszło się zmierzyć wszystkim – zdalna edukacja. To trudne wyzwanie, a zarazem zadanie wykonaliśmy celująco! Lekcje on-line, prace domowe, sprawdziany wykonywane za pośrednictwem komunikatorów stały się codziennością nowej, szkolnej i domowej rzeczywistości. W tym miejscu można powiedzieć, że po raz kolejny wspólnie daliśmy radę! Bardzo za to dziękuję. 

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Anna Górka  

Wakacyjne życzenia