zawieszone zajęcia w szkołach

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że decyzją Rządu od 12 marca do odwołania, zostają zawieszone zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobkach. Pierwsze dwa dni - czwartek i piątek, tj. 12-13 marca - to okres przejściowy. W okresie przejściowym w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki, będzie czynna świetlica.

Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. Nie działa świetlica.
Bardzo proszę, abyście Państwo zgodnie z apelem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego zadbali o to, aby dzieci w tym czasie pozostały w domu, ograniczyły kontakty towarzyskie - „To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Młodzież, która nie chodziła do szkół, wychodziła do klubów. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Apeluję o odpowiedzialność.”

Inne informacje związane z zawieszeniem zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Anna Górka