BIBLIOTEKA SZKOLNa

Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z bibliotek cyfrowych z wolnym dostępem, które oferują darmowe ebooki, bądź audiobooki. Dzięki nim można bez wychodzenia z domu zanurzyć się w lekturze, bądź zasłuchać w opowieści znanej, a lubianej, albo zupełnie nowej. Poniżej zamieszczone zostały linki bibliotek cyfrowych, z których zasobów można do woli korzystać. Zapraszamy!

WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Książeczka o koronowirusie

Książka w wersji elektronicznej dla dzieci i nie tylko. Książeczka pomaga wytłumaczyć w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu. (proszę kliknąć w ikonkę poniżej)

Przedstawiamy także konkretne linki z wybranymi, gotowymi propozycjami do posłuchania lub oglądnięcia:

„Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren  audiobook 41: 51

„Karolcia” – Maria Kruger – cz.1. 5:08

„Karolcia” – Maria Kruger – cz.2. 13: 20

„Cudaczek Wyśmiewaczek” – Julia Duszyńska  siedmiorog tv – cz.3. 35:33

„Plastusiowy pamiętnik” – Maria Kownacka – siedmiorog tv – audiobook – cz.2. 34:16

"Księga dżungli"

ksiega-dzungli_mp3.zip

„Cudaczek Wyśmiewaczek” – Julia Duszyńska cz.2   50:37

“Mikołajek i inne chłopaki” – audiobook  1:05:19

Nela Mała Reporterka –  „Dominikana -ogromne czerwone rozgwiazdy”

"Przygody Tomka Sawyera" - Marka Twaina

Nela Mała Reporterka – „Magiczna noc w dżungli”

Jan Brzechwa „Katar” – 2min.

Jan Brzechwa- ZOO

Cudaczek Wyśmiewaczek” – Julia Duszyńska – 40:04 cz.1.   audiobook  - bajkowisko.pl

„Plastusiowy pamiętnik” – Maria Kownacka – siedmiorog tv - audiobook

„Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren  audiobook - 41: 51

ZDARZYŁO SIĘ W BIBLIOTECE

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej.

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie

22.03.2017r. klasa IIc odwiedziła Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną.

Projekt edukacyjno - wychowawczy "Książka moim przyjacielem"

Projekt edukacyjno - wychowawczy

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” - Cyceron

Czytelnicy w klasie II c

Uczniowie z klasy II c chętnie czytają książki i są częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej.

Biblioteka zaprasza

Biblioteka zaprasza do konkursów

Znam "Niezgodną" - zakończenie konkursu

Znam

Zakończenie konkursu bibliotecznego

Prima Aprilisowe wypożyczanie w ciemno

Każdy, kto przyszedł do naszej biblioteki 1 kwietnia mógł wypożyczyć jedną z zapakowanych w papier książek, bez wiedzy co to za pozycja.