4 listopada 2021

„Zielona niepodległa” – Realizacja projektu „Piękna nasza Polska cała”

Dzieci sadzą cebulki żonkili.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” uczniowie z klasy 1e wykonali kolejne zadanie: „Zielona niepodległa”, które polegało na zasadzeniu drzewka lub założeniu klombu na terenie placówki.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła Pani wicedyrektor Monika Sikoń, która wraz z dziećmi posadziła pierwszą roślinkę. Następnie dzieci w grupach samodzielnie posadziły rośliny, osypały ziemią i podlały wodą, zapewniając im odpowiednie warunki do wzrostu.

Dzieci posadziły cebulki żonkili, jak również kilka roślin, m.in. kosodrzewinę, jodełkę oraz trawy, które na wiosnę będą ozdobą terenu zielonego wokół naszej szkoły.

Dzieci poznały etapy sadzenia cebulek kwiatów oraz roślin. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat znaczenia drzew i roślin w życiu ludzi i zwierząt.

Bardzo dziękujemy Państwu Teresie i Wacławowi Łacheta, właścicielom gospodarstwa ogrodniczego w Krakowie oraz Państwu Monice i Grzegorzowi Sobieraj, właścicielom ogrodnictwa w Michałowicach za podarowane rośliny.

Roślinki będą wzrastać wokół szkoły wraz z dziećmi.

Opracowanie: Barbara Magiera i Magdalena Koperska