3 stycznia 2022

Jesienna Szkoła Promująca zdrowie …..

          Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa.  Nie tylko posiadają niezwykłe  kształty i przepiękne barwy, ale są również smaczne i zdrowe. Dlatego właśnie w październiku, uczniowie klas pierwszych rozmawiali o wartościach odżywczych warzyw i owoców. Głównym celem rozmów w klasie było kształtowanie postawy prozdrowotnej u dzieci, przekazanie uczniom wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz zachęcanie do spożywania warzyw i owoców. Pierwszoklasiści  przedstawiali również samodzielnie, przygotowane   informacje o wylosowanym wcześniej owocu lub warzywku. Na gazetkach  klasowych  pojawił się również „Witaminowy kosz -pełen -warzyw i owoców” z całego świata.

Piękno jesieni zainspirowało naszych uczniów do zabawy z darami tej niezwykłej pory roku. Każdy wykonał niezwykłego – zwierzaka – cudaka z jesiennych warzyw lub  owoców. Wytwory naszych dzieciaków to między innymi:  sowa z ananasa,  jeżyki z gruszek i winogron, stworek z bakłażana, mąż i zona z cukinii i ziemniaka oraz innych dodatków, , paprykowa papuga, pomidorowe biedronki, marchewkowe, cebulowe, brokułowe  i porowe stworki, ludziki z szyszek – to nieliczne przykłady twórczej aktywności naszych uczniów.

Zdrowo, zabawnie i kolorowo zrobiło się w naszej szkole, za sprawą sympatycznych, pomysłowo wykonanych przez uczniów cudaków. Zapraszamy do galerii…..

Wychowawcy klas pierwszych