14 stycznia 2022

153 rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański

Święto Patrona Naszej Szkoły
15 stycznia 2022 r.

By uczcić ten dzień, ważny dla naszej społeczności szkolnej, mamy dla Was niespodziankę.

Dedykację dla Szkoły Podstawowej w Bibicach przesłała aktorka teatralna i filmowa – pani Anna Cieślak:


         Aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, by włączyć się w obchody Święta Patrona Szkoły,  nagrali  specjalnie dla nas recytację fragmentu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. „Wesele” autorstwa patrona naszej szkoły to jedno z najważniejszych dwudziestowiecznych polskich utworów dramatycznych. Od 1901 roku inscenizowano je blisko 200 razy

Premierowe nagranie fragmentu dramatu:

„Wesele” Stanisław Wyspiański

Akt III
Scena 14.
Obsada:
MARYSIA: Joanna Trzepiecińska
PANNA MŁODA: Eliza Borowska

 Organizatorzy:
Magdalena Badura
Józefa Nocoń