21 lutego 2022

Światowy Dzień Kota w świetlicy

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowionym tygrysie – wciąż nieco dziki, chadzający własnymi drogami,  ale jednocześnie dostępny, przyjacielski i pozwalający podrapać się za uchem.

Koty mają swoje święto 17 lutego. I my w świetlicy w tym roku też świętowaliśmy Dzień Kota. Z tej okazji warto sobie przypomnieć o pomocy bezpańskim zwierzętom. Wiele kotów błąka się samotnie, każdego dnia walcząc o pożywienie. Dlatego wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o problemach bezpańskich zwierząt samotnie czekających w schroniskach na swój wymarzony dom.

Dzieci uświadamiały sobie jaka to  odpowiedzialność, gdy postanawiamy zaopiekować się zwierzakiem, czy to kotem, czy psem czy innym…  wymaga to wiele zaangażowania i czasu, ale też daje nam dużo radości i satysfakcji.

Z okazji Dnia Kota uczniowie wykonali też mnóstwo ciekawych prac plastyczno – technicznych. Poznali nowe techniki plastyczne, jak iris folding.

„Koci” temat wszystkich przypadł do gustu.

Katarzyna Niechaj

Monika Stępień