22 lutego 2022

“Biblioteczne Walentynki”

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas 6-8 do odwiedzenia biblioteki szkolnej w dniu 22.02.2022r., kiedy to wspólnie będziemy świętować "Biblioteczne Walentynki".

Zgodnie z zapowiedzią, 22.02.2022 r., ze względu na wyczekiwany powrót uczniów z klas 5 – 8 do nauki stacjonarnej, odbyły się “Biblioteczne Walentynki”.

Uczennice Naszej szkoły mogły ten wieczór spędzić w towarzystwie “prawdziwego przystojniaka”, którym okazał się …. bohater literacki. W bibliotece czekały zapakowane, przewiązane wstążką i ozdobione sylwetką “przystojniaka” książki. Krótki opis charakteryzujący powieść, zamieszczony na opakowaniu pomagał w wyborze danej pozycji książkowej.

Spędzenie wieczoru z książką w dłoni ułatwiał Naszym uczennicom otrzymany w prezencie od Pani bibliotekarki “bon na dwie godziny wolnego czasu na czytanie”.

Z kolei dla chłopców przygotowano akcję “Randka w ciemno z książką”. W bibliotece czekały książki, przygotowane z myślą o ich zainteresowaniach literackich (głównie książki fantastyczne i przygodowe), zapakowane i opatrzone jedynie krótką wizytówką charakteryzującą ich treść. Po dniu spędzonym w szkole, chłopcy mogli wypełnić swój wolny czas czytając książkę, wykorzystując przy tym, otrzymany w prezencie “bon na dwie godziny wolnego czasu na czytanie do wykorzystania w dowolnym momencie”.

Dodatkowo, chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Święta Zakochanych oraz motywu miłości w literaturze, biorąc udział w “Walentynkowym konkursie”. Także dzięki ich wiedzy udało się połączyć bohaterów literackich w pary, przy okazji przypominając sobie, na łamach jakiej powieści budziła się ich romantyczna miłość.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, odwiedzającym Naszą bibliotekę w tym wyjątkowym dniu!!!!

Prowadzenie akcji: Paulina Popiołek i Agnieszka Wrześniowska

Dekoracje: Paulina Popiołek, Agnieszka Wrześniowska, Joanna Nowak, Lidia Janikowska