22 lutego 2022

Gminny Konkurs Mitologiczny „Opowieści ze świata Kaliope”

Gminny Konkurs Mitologiczny "Opowieści ze świata Kaliope"

Zapraszamy miłośników starożytnej Grecji z klas piątych i szóstych szkół podstawowych gminny Zielonki do udziału w konkursie wiedzy o mitologii.

Regulamin

1. Do 14 marca 2022r. każda szkoła w ramach wewnętrznych eliminacji szkolnych typuje trzech najlepszych uczniów z klas 5 i 6, którzy reprezentują ją w zmaganiach finałowych. Organizatorzy udostępniają przykładowy test do wykorzystania w etapie szkolnym.
  2. Finał konkursu odbywa się 5 kwietnia 2022r. o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach.
  3. W dniu finału uczestnicy rozwiązują test wiedzy. Jeśli on nie wyłoni zwycięstwa, przewidziana jest część ustna konkursu. Uczestnicy udzielają odpowiedzi na przygotowane dla nich pytania.
  4. Ogłoszenie wyników konkursu następuje w dniu finału.
  5. Ze względu na sytuację epidemiologiczną termin oraz forma konkursu może ulec zmianie.

Zakres materiału

Uczestnicy odpowiadają na pytania z zakresu wiedzy z języka polskiego, historii i plastyki przewidzianej w programie szkoły podstawowej poszerzonej o Mitologię Jana Parandowskiego z uwzględnieniem mitów o Tezeuszu i Ariadnie, o Dedalu i Ikarze, o Heraklesie, o początkach świata, o Prometeuszu, o Orfeuszu i Eurydyce.

Warunki uczestnictwa

1. Do części finałowej Gminnego Konkursu Mitologicznego „Opowieści ze świata Kaliope” przystępują uczniowie z klas piątych i szóstych, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.
  2. Szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczestników (uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkole).
  3. Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach do dnia 14 marca 2022r., e-mail sekretariat@spbibice.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursowych zmaganiach

Zwycięstwo czeka na najlepszych

Organizatorzy konkursu: