7 marca 2022

Odkrywamy tajemnice Kosmosu

O Kosmosie dzięki rozwojowi nauki wiemy już bardzo dużo, ale nadal jest to temat, który wzbudza wiele emocji, pobudza wyobraźnię  i  kryje jeszcze wiele tajemnic.

Sektor kosmiczny to w przyszłości pewne miejsca pracy dla wielu ludzi wykonujących różne zawody (nie tylko dla kosmonautów), to pole do popisu dla naukowców, odpowiednie miejsce dla rozwoju najprzeróżniejszych pasji.
 Im prędzej uda się nam „oswoić” kosmos, tym mądrzej i lepiej go wykorzystamy dla siebie i przyszłych pokoleń. Dlatego wspólnie z uczniami  zastanawialiśmy  się czy w kosmosie jest  życie, kto tam mieszka, czy kosmici odwiedzają Ziemię?  Poznawaliśmy nasz Układ Słoneczny, odkrywaliśmy  wiele ciekawostek
o kosmosie.  Śpiewaliśmy też piosenki o planetach i czytaliśmy książki.
A naszą wyobraźnię pobudzały prace plastyczno – techniczne, które wykonywaliśmy z ogromnym zaangażowaniem i radością.

Wiele jest jeszcze pytań i niewyjaśnionych zagadek. Może nasi uczniowie kiedyś znajdą na nie odpowiedzi…

Katarzyna Niechaj