17 marca 2022

Uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

X edycja „Tropem Wilczym”-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Uczniowie naszej szkoły w dniu 6 marca 2022r. wzięli udział w X edycji „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci  Żołnierzy  Wyklętych” i zajęli czołowe miejsca. Bieg ten, którego celem jest upamiętnienie ostatnich obrońców wolności walczących na liniach polskich po zakończeniu II Wojny Światowej , jest największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci  Żołnierzy Wyklętych, dlatego w Bibicach na boiskach KS Bibiczanka, wzięło w nim udział ponad 100 uczestników na dwóch dystansach 5000 m i 1963 m. W ten zimny i pochmurny dzień nasi uczniowie wystartowali na dystansie 1963 m, a liczba ta jest nawiązaniem do daty ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 r. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal , unikalną koszulkę z Żołnierzami Niezłomnymi  oraz ciepły posiłek. Wszyscy startujący w ten sposób uczcili pamięć żołnierzy oraz sprawdzili swoje możliwości. 

W tej rywalizacji nie było odrębnej kategorii dla dzieci, więc tym bardziej wszyscy  uczniowie zasługują na pochwałę. Najlepiej z chłopców  pobiegł Miłosz Jarnot uczeń klasy 5d zajął 8 miejsce w kategorii mężczyzn, który swoim finiszem wyprzedził kolegę z 5b Jakuba Zyburę, który ostatecznie na mecie  był 9.  Wśród dziewcząt wyróżniła się Marta Miłoś uczennica klasy 5d, która w kategorii kobiet zajęła 4 miejsce, niestety tuż za podium.

Ponadto na wyróżnienie zasługują pozostali reprezentanci Naszej Szkoły:

Klasa 4a

Róża Kazana

Klasa 5a

Amelia Klimowska

Klasa 5b

Bartosz Moskała
Hubert Rękas
Michalina Trzcionka

Klasa 5d

Laura Rosowski
Adam Perek
Wojciech Siwecki

Wszystkich serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, a przede wszystkim chęci i zapału do brania udziału w takich imprezach.

Serdecznie podziękowania kierujemy również dla rodziców, którzy dowieźli na miejsce naszych sportowców, otoczyli opieką podczas biegu i pomogli  w sprawach organizacyjnych przed startem.

Opracowanie: Angelika Lewandowska