23 marca 2022

Dzień dinozaura w klasach pierwszych

Dzień dinozaura w klasach pierwszych

Dinozaury od zawsze fascynują i dzieci i dorosłych, zaskakują swoim wyglądem i wielkością, dlatego też, pewnego dnia , kiedy wypadł Dzień Dinozaura – uczniowie powędrowali w niezwykłą podróż poznając te prehistoryczne zwierzęta. Dzieciaki przyniosły niezwykłe kolekcje dinozaurów i niesamowite albumy  z których można dowiedzieć się ciekawostek na temat ich pochodzenia, czym się żywiły, jakie miały zwyczaje i dlaczego wyginęły. Obejrzały też piękny film o tych niezwykłych zwierzętach, z którego dowiedziały się również, kto to jest paleontolog i czym się zajmuje.  Uczniowie wymieniali nazwy przyniesionych z domu dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie, z dumą chwaląc się swoją wiedzą.

W naszych salach lekcyjnych pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle a nawet welociraptor czyli szybki złodziej albo ankylozaur czyli zrośnięty jaszczur. Okazało się, że największy dinozaur mógł mieć aż 15 m wysokości a wazyć ok 70 ton !!! Następnie uczniowie klasyfikowali dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Wreszcie przyszedł czas na krainę fantazji- każdy wykonał opaskę „Dinozaurkę” , na której widniała postać wybranego dinozaura. Następnie należało pomalować zwierzę i nadać mu wymyślone imię, które odzwierciedlałoby jego niezwykły dar. Pojawił się np.:Pomagaczrex, Wesołozaur, Pizzoraptor czy też Lodozjadaczrex.  To był bardzo Dinozaurowy dzień….

Wychowawcy klas pierwszych