29 marca 2022

1 Wiosenny Turniej piłki siatkowej

1 Wiosenny Turniej piłki siatkowej

We wtorek 22 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie rozegrano 1 Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Starosty Krakowskiego. Wydarzenie połączone było z promocją oferty edukacyjnej ZSP Giebułtów, w której znaleźć można profile klas kształcących w niezwykle popularnych aktualnie zawodach (m.in eksploatacja portów i terminali, hotelarstwo, czy kosmetologia). Sześć szkół rywalizowało w dwóch grupach o okazały puchar. Podczas gdy jedna grupa rywalizowała na boisku pod siatką, druga w tym czasie miała możliwość zwiedzania szkoły (różnych pracowni, internatu, nowoczesnej siłowni czy stołówki) zapoznając się jednocześnie z edukacyjną ofertą szkoły.

Zwycięstwo w całym turnieju odniosła nasza drużyna, której przypadło tym samym prawo występu w meczu pokazowym z reprezentacją ZSP Giebułtów. Do fazy pucharowej dziewczęta  awansowały z kompletem zwycięstw, pokonując w grupie SP Modlnica i SP Skała, w obu przypadkach w tym samym stosunku setowym – 2:0. W półfinale dziewczyny z SP Bibice zmierzyły się  z drużyną dziewczyn z Raciborowic i pewnie zwyciężyły bez straty choćby seta 2:0. Finał był powtórką pierwszego spotkania z grupy, niesione serią zwycięstw oraz świetną atmosferą, nasze zawodniczki nie pozostawiły żadnych złudzeń i wygrały pojedynek tracąc w całym meczu osiem punktów. Najcenniejsze trofeum odbierały zawodniczki SP Bibice od Teresy Sieradzkiej – Dyrektor ZSP w Giebułtowie oraz zaproszonych gości. Po znakomitym występie nie mogło być inaczej i najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Skrzypek, która otrzymała pamiątkową statuetkę.

Grupa A:


SP Bibice – SP Modlnica 2:0
SP Modlnica – SP Skała 2:0
SP Bibice – SP Skała 2:0

Półfinały:


SP Bibice – SP Raciborowice 2:0
SP Bębło – SP Modlnica 0:2

Mecz o III miejsce:


SP Bębło – SP Raciborowice 2:0

Finał:


SP Bibice – SP Modlnica 2:0 (15:6, 15:2)

Mecz pokazowy:


ZSP Giebułtów – SP Bibice 0:2

MVP TURNIEJU: Weronika Skrzypek

Skład reprezentacji:

Maja Sajak, Gita van der Voort, Zuzanna Domagalska, Hanna Szczygieł, Liwia Olszowy, Małgorzata Tokarczyk, Amelia Gołębiowska, Weronika Skrzypek, Agata Krauzowicz

Trenerzy:

Katarzyna Voigt i Łukasz Osuch

Opracowanie: Łukasz Osuch
Zdjęcia: Katarzyna Voigt i Łukasz Osuch