30 marca 2022

21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa oraz pierwszy dzień WIOSNY

  W poniedziałek, 21 marca obchodziliśmy w świetlicy pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa.

   Z okazji wiosny, tak wyczekiwanej przez wszystkich, wykonaliśmy w świetlicy Marzannę. Dzieci zrobiły również piękne prace wiosenne, które przyozdobiły naszą szkolną świetlicę oraz korytarze. W szkole jest teraz kolorowo

 i wiosennie.

    Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa dzieci oraz nauczyciele na znak solidarności, założyły kolorowe skarpetki. W trakcie zajęć rozmawiano na temat tego jak powinniśmy wspierać osoby z zespołem Downa, a także czytaliśmy  książkę pt. „ABC Empatii. Bo wszyscy jesteśmy tacy sami” W. Czepczyński, Ż. Kupczyk, K. Muzyka- Jacheć. Uczniowie wykonali piękne prace dla Dorotki i Henia (@dzieciaki_cudaki profil na Instagramie), dzieciaków, które mają zespół Downa. Prace zostały wysłane
i przyjęte z wielką radością i podziękowaniem dla wychowanków Naszej Szkoły.

                                                                         Opracowały:

                                                                                          Magdalena Koperska

                                                                                          Agnieszka Czubak