5 maja 2022

Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów tego święta została zapoczątkowana w 1970 roku przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.  Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

W tym roku nasza świetlica szkolna przyłączyła się także do obchodu tego  święta, poprzez przeprowadzanie licznych pogadanek na temat działań proekologicznych w naszych domach. Dzieci segregują śmieci, zbierają deszczówkę, a nawet aby pobawić się na placu zabaw najpierw muszą pozbierać śmieci, które ktoś zostawił. By zazielenić okolice naszej szkoły, dzieci wsadziły nasiona Groszku Pachnącego.  Wielu z nas w ostatnim czasie przekonało się, jakim wytchnieniem jest możliwość obcowania z naturą. W trudnym czasie społecznej izolacji marzyliśmy o swobodnych spacerach po parkach i lasach czy przejażdżkach rowerowych. Może już czas na zmiany?

Opracowanie:

Magdalena Koperska, Agnieszka Wrześniowska, Anita Poręczewska