12 maja 2022

Uczniowie klasy 2c i 2e w Teatrze Groteska

Uczniowie klasy 2c i 2e w Teatrze Groteska

W dniu 28.04.2022 klasy 2c i 2e pod opieką nauczycieli pani Katarzyny Bartosik, pani Małgorzaty Przewoźnik i pani Katarzyny Sierant wybrały się do teatru Groteska na spektakl pt. ,,Cudowna lampa Aladyna”. Wycieczka była uwieńczeniem zrealizowanego na lekcjach tematu dotyczącego teatru – osób pracujących na rzecz przedstawienia, uczestniczenia w życiu kulturalnym, właściwego zachowania się w teatrze. ,,Cudowna lampa Aladyna” to opowieść o lekkoduchu, nicponiu i leniu, który przechodzi wewnętrzną przemianę. Interesująca była sceneria i towarzysząca przedstawieniu muzyka, które przenosiły widzów w świat orientu.

Po spektaklu dzieci nie kryły swojego zachwytu. Uwieńczeniem pobytu w teatrze było uczestniczenie dzieci w zajęciach edukacyjnych ,,Sekrety sceny”. Uczniowie zostali oprowadzeni po piętrach i foyer teatru przez aktora – przewodnika, który opowiedział o technikach animacji lalek i masek połączonych z prezentacją.

Po krótkim odpoczynku uczestnicy wycieczki udali się spacerkiem na Rynek, gdzie wysłuchali hejnału, dokarmili gołębie a następnie ulicą Floriańską dotarli na plac Matejki, skąd wrócili do szkoły.

Opracowanie: Katarzyna Bartosik