15 maja 2022

Imieniny Stanisława Wyspiańskiego

W piękny, słoneczny dzień, 9 maja, przedstawiciele uczniów Szkoły, pod czujnym okiem Pani Dyrektor Anny Górki,  uczestniczyli w barwnym  korowodzie pn. „Imieniny Stanisława Wyspiańskiego”. Uczniowie ubrani  w tradycyjne stroje krakowskie lub strój galowy, z pięknymi bukiecikami kwiatów, przemaszerowali  węgrzeckimi ulicami pod obelisk, ustawiony w miejscu niegdysiejszego domu Stanisława Wyspiańskiego. Pod pomnikiem,  dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach  przypomniał historię tego miejsca, a  uczniowie złożyli  wiązanki wiosennych  kwiatów pod pamiątkową tablicą odsłoniętą w 1969 r. Na zakończenie imieninowego spotkania wszyscy przybyli pozowali do pamiątkowej fotografii, a na najmłodszych czekał  przygotowany przez bibliotekę słodki poczęstunek.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie uczniów do korowodu oraz piękne wiosenne kwiaty.

Opracowanie: Renata Kwietniowska