20 maja 2022

Rozśpiewany „Tramwaj patriotyczny”

W dniu 3 maja 2022r. już po raz kolejny chętni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach z klas 5,7 i 8 pod opieką p. Anny Sawczuk, p. Magdaleny Gazdy, p. Beaty Pieńkowskiej, Anny Bieliszczuk oraz p. Doroty Spasiuk  wzięli udział w edycji projektu „Młodzież pamięta”. Rozśpiewany „Tramwaj patriotyczny” to jeden z elementów projektu organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana.

Młodzież dzięki tej inicjatywie stara się podtrzymywać patriotyczne tradycje i pamięć o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Uczniowie z naszej szkoły przepięknie wprowadzili pasażerów w iście patriotyczny nastrój. Pasażerowie z entuzjazmem przyłączyli się do wspólnego śpiewania.

Na śpiewających czekały śpiewniki, flagi oraz okolicznościowe plakietki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział
w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
w „Rozśpiewanym Tramwaju Patriotycznym”- uczniom, rodzicom, nauczycielom.

Opracowała: Anna Sawczuk