24 maja 2022

Warsztaty z uczestniczką programu ,,Master Chef” – Karoliną Kowalewską

W czwartek 12 maja 2022r. w ramach Tygodnia Zdrowia, odbyły się warsztaty kulinarne z jedną
z uczestniczek programu „Master – Chef” -p. Karoliną Kowalewską. W warsztatach tych uczestniczyła klasa 4a. Pani Karolina opowiedziała dzieciom jakie właściwości mają owoce i warzywa. Dzieci wraz z prowadzącą wymieniły nazwy witamin jakie znajdują się w owocach. Pani Karolina zachęcała, dzieci
do sięgania po słodkie owoce, a nie cukierki czy batony.

Dzieci z małą pomocą wykonały pyszne i kolorowe sałatki warzywne i owocowe. Nauczyły się różnych sposobów krojenia owoców. Warsztaty były bardzo ciekawe, a sałatki przepyszne – zniknęły w bardzo szybkim tempie.

Na koniec spotkania dzieci zadały jeszcze kilka pytań, odnośnie udziału w programie „ Master – Chef”.

Dziękujemy bardzo za wizytę oraz bardzo ciekawie przeprowadzone warsztaty Pani Karolinie.  Zapraszam do fotorelacji.

Opracowała:

Magdalena Koperska