15 czerwca 2022

Dzień Dziecka w Naszej szkole

Dzień Dziecka w Naszej szkole spędziliśmy na sportowo. Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w turnieju piłki ręcznej. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas, które składały się z sześciu zawodników, plus bramkarz oraz czterech zawodników rezerwowych. W każdej reprezentacji na boisku musiały wystąpić minimum trzy dziewczyny.  

    Na boisku szkolnym do rywalizacji przystąpiły klasy czwarte. Gry były bardzo zacięte. W niektórych spotkaniach decydowały rzuty karne. Tu nad wszystkim czuwali sędziowie, czyli niezawodni nauczyciele wychowania fizycznego w składzie: pani Iwona Błażejczyk, pan Łukasz Osuch i pan Robert Smołka. Mistrzem Szkolnym klas czwartych została klasa IV a. Gratulujemy!!!! 

    W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbywał się turniej klas V-VI. Sędzia główny p. Adam Babik miał bardzo dużo pracy. Zawodnicy walczyli o każdy punkt. Podobnie, jak w kategorii młodszej, o zwycięstwie w niektórych spotkaniach zadecydowały rzuty karne. Kibice bardzo mocno dopingowali swoich kolegów. Nad całością czuwali: p. Angelika Lewandowska, p. Magdalena Koperska, p. Katarzyna Voigt oraz p. Adam Babik. W tej kategorii mistrzostwo zdobyła klasa Va. Gratulujemy!!! 

   O godzinie 10 rozpoczęła się ostatnia kategoria, czyli do gier przystąpili klasy VII- VIII. 

Mistrzem szkolnym została klasa VIII a. Gratulujemy!!! 

   Po zaciętych pojedynkach, zawodników udekorowała Pani Dyrektor Anna Górka, Pani Wicedyrektor Monika Sikoń i Pani Wicedyrektor Katarzyna Goraj- Zębala. Wszystkie dzieci uczestniczące w zmaganiach otrzymały słodki upominek. Dla zwycięzców były dodatkowo puchary i dyplomy. 

   Finałem dnia był mecz piłki siatkowej “nauczyciele – uczniowie” o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły Podstawowej im St. Wyspiańskiego w Bibicach. 

Drużyny walczyły zawzięcie, ale nauczycielom poszło lepiej. Po zaciętej walce nauczyciele wygrali 3:0. Mecz wywołał dużo emocji nie tylko dla uczestników, lecz również dla zgormadzonej widowni, która dzielnie wspierała swoich kolegów i nauczycieli Dziękujemy za dużą dozę emocji i z niecierpliwością czekamy na kolejny mecz. 

  Reprezentacja nauczycieli: Trener: Katarzyna Goraj- Zębala  

Zawodnicy: Katarzyna Voigt, Magdalena Koperska, Łukasz Osuch, Robert Smołka, Grzegorz Daszkiewicz, Krzysztof Lepiarczyk, Łukasz Stadnicki, Kamil Mrózek, Adam Babik. 

Reprezentacja uczniów: Trener: Piotr Olejarczyk 

Zawodnicy: Gita van der Voort, Maja Sajak, Zuzanna Domagalska, Amelia Cybulska, Amelia Gołębiowska, Małgosia Tokarczyk, Bartosz Patócs, Mikołaj Galant, Paweł Sosnowski, Bartosz Hawranek, Jakub Zabiegaj. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i grę fair play. 

   Dziękujemy za wsparcie przy organizacji imprezy paniom Wicedyrektor oraz wszystkim nauczycielom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów podczas całej imprezy.  Słodkie nagrody dla uczestników sponsorowała Rada Rodziców. 

Organizatorem obchodów Dnia Dziecka na sportowo byli nauczyciele wychowania fizycznego. 

Opracowali: Nauczyciele Wychowania Fizycznego