16 czerwca 2022

Wycieczka do Rogatego Rancza

Wycieczka do Rogatego Rancza

W czerwcu z okazji Dnia Dziecka klasy 1 wybrały się na wycieczkę integracyjną do Rogatego Rancza w Zabierzowie. W niezwykłej scenerii zabierzowskiego lasu dzieci miały okazję przeżyć szaleństwo na Dzikim Zachodzie. Na miejscu czekało na nich wiele niespodzianek. Dzieci dowiedziały się, kto rządzi na Dzikim Zachodzie. Poznały szeryfa oraz jego pomocnicę kowbojkę, którzy towarzyszyli im podczas całej przygody. Następnie zwiedzały mini zoo, gdzie mogły poznać żyjące w nim zwierzęta (m.in. alpaki, kucyki, świnki, kozy, bażanty, papugi) oraz je nakarmić. Po zwiedzaniu dzieci bawiły się na placu zabaw,  gdzie szeryf grał z nimi w berka. Kolejną atrakcją była wizyta w miasteczku kowbojskim. Tutaj dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych zabawach. Miały okazję sprawdzić swoją sprawność na fantomie podczas dojenia krowy, co dla wielu z nich było nowym i bardzo ciekawym doświadczeniem. Następnie dzieci brały udział w nauce płukania złota. Po czym pełni zapału rywalizowali w grupach, kto odnajdzie więcej złota szeryfa.

Po ekscytujących poszukiwaniach dzieci grały w zabawy sprawnościowe  cornhole, czyli rzucanie workami kukurydzy oraz zabawę  „szalone kaktusy”. Następnie poszukiwały zaginionych dolarów szeryfa. Kolejną atrakcją było zwiedzanie oryginalnego amerykańskiego school busa. Po zwiedzaniu dzieci miały chwilę na zabawę na trampolinie oraz dmuchańcu. Na zakończenie wszyscy wspólnie przy ognisku piekli kiełbaski.  Dzieci zmęczone, szczęśliwe i pojedzone po dniu pełnym wrażeń wróciły do szkoły.

Opracowały: Wychowawcy klas pierwszych