17 czerwca 2022

Klasy pierwsze na wycieczce w Krakowie

Klasy pierwsze na wycieczce w Krakowie

Na początku maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie dowiedzieli się co to jest oraz jaką funkcję pełnił Barbakan oraz dlaczego na kamienicach na ul. Floriańskiej znajdują się różne płaskorzeźby, np. wiewiórka czy orzeł… Poczuli się jak „królowie” przechodząc Drogą Królewską. Podczas spaceru zatrzymali się przy domu Jana Matejki. Podziwiali też dekoracje kwiatowe na ścianach kościoła oo. Franciszkanów oraz przepiękny witraż „Bóg Ojciec”, które wykonał patron naszej szkoły. Na Wawelu, zainspirowani opowiadaniami pani przewodnik o Dzwonie Zygmunta oraz Stanisławie Wyspiańskim, zaśpiewaliśmy hymn naszej szkoły.   

 Dzieci z zainteresowaniem słuchały krakowskich legend, m.in. „O rycerzach zaklętych w gołębie”, „Smoku Wawelskim” „Panu Twardowskim”, Lajkoniku. Wysłuchały też hejnału z wieży Mariackiej.

Najwięcej emocji towarzyszyło jednak zejściu do Smoczej Jamy.

 Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły zadowolone, tym bardziej, że dopisała nam przepiękna pogoda. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć.

Opracowanie: Wychowawcy klas pierwszych.