4 października 2022

Sztafetowe Biegi Przełajowe – zawody powiatowe – Skawina 26.09.2022r.

Sztafetowe Biegi Przełajowe – zawody powiatowe

W poniedziałek, 26 września 2022 roku, w Skawinie, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu. W zawodach tych, nasza Szkoła reprezentowała gminę Zielonki, we wszystkich czterech kategoriach: Igrzyskach Dzieci ( klasy 4 – 6 ) dziewcząt i chłopców oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy 7 – 8 ) dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęły reprezentacje 10 szkół. W Igrzyskach Dzieci rywalizowano na dystansie 6 x 800 metrów, natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej również na dystansie 6 x 800 metrów.

Bardzo dobrze przygotowany plan taktyczny biegu, perfekcyjnie zrealizowany przez młodych zawodników z Bibic i przy niesamowitej determinacji każdego z nich, zaowocował wygraniem we wszystkich kategoriach biegowych (w historii szkoły zdarzyło się to po raz drugi). Warto dodać, że biegi odbywały się w bardzo trudnych warunkach – przy padającym deszczu. Przewaga z jaką kończyły bieg poszczególne sztafety nie pozostawiały złudzeń, która szkoła w tym dniu jest po prostu najlepsza.

Przed nami zawody wojewódzkie, które odbędą się 6 października 2022 w Nowym Targu. Miejmy nadzieję, że uda się utrzymać formę na wysokim poziomie.

Szkołę Podstawową w Bibicach reprezentowały następujące osoby:

1. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 4 – 6: Hanna Głowaty ( 5a), Róża Kazana ( 5a ), Anita Małek ( 5a ), Marta Miłoś ( 6d ), Pola Pać ( 4c ), Amanda Polewka ( 5b ), Julia Solecka ( 5b ), Alicja Kułaga ( 6c );

2. Drużyna sztafetowa chłopców z klas 4 – 6: Tytus Drozd (4d ), Antoni Jaworski ( 4c ), Kipiel Łukasz ( 5a ), Kacper Miernik ( 5a ), Krzysztof Olejnik ( 5a ), Adam Smarzowski ( 5a ), Hugo Styła ( 6a );

3. Drużyna sztafetowa dziewcząt z klas 7 – 8: Jagoda Głowaty ( 8f ), Amelia Gołębiowska ( 8g ), Małgorzata Kasprzyk ( 8d ), Agata Krauzowicz ( 8a ), Julia Lipińska ( 8f ), Oliwia Okrajni ( 7b ), Małgorzata Zybura ( 8f );

4. Drużyna sztafetowa chłopców z klas 7 – 8: Bartosz Drożdżowski ( 8b ), Bruno Durlak ( 8g ), Bartłomiej Liszka ( 8d ), Adam Miłoś ( 8g ), Tymon Gąszcz ( 8f ), Maciej Szczepanik ( 8b ), Paweł Szewczyk ( 8a ), Janusz Truskolaski ( 7a ), Szymon Piątek ( 8d ).

Trenerzy: Adam Babik, Katarzyna Voigt i Robert Smołka