23 października 2022

Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej – etap powiatowy

Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej – etap powiatowy

W czwartkowe przedpołudnie (20.10.2022r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bibicach udała się na powiatowy etap Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej.

Nasz kapitan Hugo Styła wylosował grupę C, w której przyszło się nam mierzyć z Przeginią oraz Zelkowem.

Po emocjonującym pierwszym meczu, gdzie najpierw przegrywaliśmy 1:0, by wyjść na prowadzenie 2:1, a następnie na 12 sekund przed końcem stracić bramkę i mecz zakończyć wynikiem 2:2. W drugim meczu grupowym Przeginia przegrała z Zelkowem 2:0. Nasz mecz z Zelkowem, to popis umiejętności Filipa Słowiaka w bramce. Po kilku ciężkich momentach, w których Filip nas w kapitalny sposób ratował, bramkę zdobył Dawid Chelbda, dzięki czemu zajęliśmy 1 miejsce w grupie.

W „półfinale” przyszło nam się mierzyć z Rybną w meczu jak okazało bez historii – nasze pewne zwycięstwo w stosunku 7:1.

Finałowy trójmecz rozpoczęliśmy od batalii z Krzeszowicami. Niestety nie było to udane spotkanie, przegraliśmy 1:3 po indywidualnych błędach. Podrażnieni porażką, od razu mieliśmy szanse na zmazanie plamy w rywalizacji z Wawrzeńczycami. Nasi chłopcy pokazali w tym meczu charakter wygrywając 3:0. Niestety dla nas w ostatnim meczu Krzeszowice pokonały Wawrzeńczyce zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju oraz udział w rejonowej fazie Igrzysk Dzieci, my natomiast musimy zadowolić się drugim miejscem.

Grupa:

Bibice 2-2 Przeginia (Jarnot, Styła)

Zelków 2-0 Przeginia

Bibice 1-0 Zelków (Chlebda)

Półfinał

Bibice 7-1 Rybna (Sraga, Chlebda, Podgórski 2, Łudzik, Wawrzeń, Jarnot)

Trójmecz finałowy

Bibice 1:3 Krzeszowice (Styła)

Bibice 3:0 Wawrzeńczyce (Sraga, Styła, Łudzik)

Krzeszowice 4:1 Wawrzeńczyce

Skład reprezentacji: Słowiak Filip – Chlebda Dawid, Jarnot Miłosz, Łudzik Antoni, Sraga Grzegorz, Styła Hugo, Marzec Filip, Miernik Kacper, Opałka Dawid, Podgórski Dawid, Wawrzeń Szymon

Trenerzy: Osuch Łukasz, Mrózek Kamil