30 października 2022

Duży sukces halowych piłkarzy

Tydzień po świetnym występie naszych młodszych reprezentantów szkoły w Igrzyskach Dzieci w halowej piłce nożnej, na turniej powiatowy w Krzeszowicach udała się reprezentacja chłopców starszych, by powalczyć w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tej samej dyscyplinie. Po bardzo pewnym zwycięstwie 4:1 w pierwszym meczu z drużyną z Ochojna, w drugim meczu grupowym Skawina wygrała z Ochojnem 2:0. Ostatni mecz ze Skawiną decydował o pierwszym miejscu w grupie. Niestety, jak mówi przysłowie:  „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” i właśnie tak było w tym meczu, przegraliśmy 1:0, bo byliśmy nieskuteczni w ofensywnych akcjach. Tym samym w grupie B zajęliśmy 2 miejsce i trafiliśmy w „półfinałach” na szkołę ze Skały, która wygrała wszystkie mecze w swojej grupie.

W „półfinale” zagraliśmy bardzo dobry mecz i pewnie wygraliśmy 2:0 po bramkach Szewczyka i Kacpra Zabiegaja.

Finałowy trójmecz rozpoczęliśmy od meczu z Zelkowem… był to istny rollercoaster, z połowicznym happy endem. Do remisu 3:3 doprowadzamy na 20 sekund przed końcem. Drugi pojedynek w finałach wygrywa pewnie Skawina. Ale prawdziwy charakter pokazujemy w meczu o wszystko wygrywając 2:0 ze Skawiną, rewanżując się rówieśnikom za pojedynek grupowy. Wygrywamy turniej i weźmiemy udział w rejonowej fazie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w „halówce”, co jest kolejnym sukcesem naszej szkoły w tym roku szkolnym.

Grupa:

Bibice 4:1 Ochojno (Drożdżówki, Durlak, Czarski, Szczepanik)

Ochojno 0:2 Skawina

Bibice 0:1 Skawina

Półfinał

Bibice 2:0 Skała (Szewczyk, K. Zabiegaj)

Trójmecz finałowy

Bibice 3:3 Zelków (K. Zabiegaj x3)

Zelków 0:3 Skawina

Bibice 2:0 Skawina (B. Durlak x2)

Skład reprezentacji: Klimczak – Szewczyk, Seweryn, B. Zabiegaj, B. Durlak, B. Drożdżówki, Szczepanik, Jaśko, K.Zabiegaj, Czarski, Kobylak, Liszka

Trenerzy: Osuch Łukasz, Mrózek Kamil