7 listopada 2022

Dzień bajki w świetlicy szkolnej

5-go listopada przypada Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu zajęcia w świetlicy przepełnione były bajkami. Słuchaliśmy ulubionych piosenek, które dzieci bardzo chętnie śpiewały. Były również zagadki muzyczne, bajkowe. Ciekawą zabawą dla dzieci okazały się kalambury, w których uczniowie w grupach sami decydowali którą bajkę pokażą, tak by reszta dzieci odgadła, co to za tytuł. Wykonywaliśmy również prace plastyczne pokazujące ulubionych bohaterów. Podczas zajęć czytaliśmy ulubione bajki np., „Król Lew”, „Kubuś Puchatek”, „Brzydkie kaczątko”, które wprowadziły dzieci w magiczny baśniowy świat. Dzieci bardzo chętnie wypowiadały się na temat ulubionych bajek. Widać, że świat baśni jest im bliski.

Wychowawcy świetlicy: Magdalena Koperska, Olga Motłoch, Agnieszka Czubak