7 listopada 2022

Pamiętamy o tych, których już nie ma…

W dniach 24-28 października uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej utrwalali wiedzę i historię dotyczącą Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Wychowawcy świetlicy przeprowadzali z uczniami liczne rozmowy dotyczące savoir – vivre’u obowiązującego na cmentarzu. Nie zabrakło również zajęć czytelniczych, podczas których nauczyciele przekazywali ciekawostki historyczne. Dzieci wykonywały także oryginalne i ciekawe prace plastyczne symbolizujące święta, jednocześnie angażując się w rozmowy na temat życia i przemijania. Dodatkowo przez cały tydzień uczniowie podczas pogawędek opisywali krajobraz najbliższej okolicy, otaczającej ich dom. Rozmowy o ulubionych i ciekawych miejscach w Gminie Zielonki motywowały uczniów do utrwalania tych obrazów na kartkach papieru, poprzez stosowanie różnych technik plastycznych. Dzięki temu powstały przepiękne prace plastyczne.

Opracowanie:  Joanna Nowak