19 listopada 2022

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 1-3

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach 1-3

Dnia 10 listopada przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dzieci z klas 1- 3 spotkały się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Wszyscy odświętnie ubrani z przypiętymi do stroju kokardami narodowymi uroczyście świętowaliśmy 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

Na początku uczniowie klas 2 b i 2 e przypomnieli drogę jaka wiodła Polaków do odzyskania wolności po123 latach niewoli. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki.

W tym dniu rozbrzmiewały melodie takich pieśni jak: „ Szara piechota”, „ Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „ Co to jest niepodległość?”, „ Niepodległa, niepokorna”.

Dzieci  dowiedziały się co to jest niepodległość i co oznacza słowo patriota.

godzinie 11.11 dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy „ Mazurka Dąbrowskiego”.

Świętując w szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości uczniowie zrealizowali zadania w ramach udziału w Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”

Opracowanie: Katarzyna Madetko, Barbara Magiera