5 stycznia 2023

Czas oczekiwania

Wraz z rozpoczęciem okresu Adwentu uczniowie naszej szkoły, w ramach zajęć religii, przygotowywali się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Cztery tygodnie poprzedzające święta nie są okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania. W takim duchu poznawaliśmy zwyczaje i symbole, które obficie pojawiają się w naszych domach i w liturgii.

Adwent w szkole rozpoczęliśmy od wykładu ks. Tomasza Kołodziejczyka na temat „Adwent – czas oczekiwania”, który został pozytywnie odebrany przez uczniów. Pan Andrzej Wąsowski przygotował prezentację multimedialną o przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z uczniami wykonał również kalendarze adwentowe, które następnie były zaprezentowane na gazetce szkolnej. Wystawa obejmowała też wieńce i kartki adwentowe, które uczniowie wykonywali na zajęciach prowadzonych przez Panią Barbarę Poskrobko. W ramach prowadzonych przez nią lekcji została przedstawiona prezentacja o symbolach adwentowych.

Uczniowie chętnie i aktywnie włączyli się w przygotowane dla nich w okresie Adwentu zajęcia.

Koordynatorzy: Andrzej Wąsowski, Barbara Poskrobko, Ks. Tomasz Kołodziejczyk