5 stycznia 2023

Wycieczka klasy 2e do fabryki bombek

Wycieczka klasy 2e do fabryki bombek

Dnia 16 grudnia uczniowie klasy 2e uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek Armar w Krakowie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania ozdób choinkowych.

Dzieci poznały cały proces produkcji bombek, miały możliwość obejrzenia różnych stanowisk, w których np.: suszy się bombki lub srebrzy je tlenkiem srebra. Największą atrakcją były warsztaty plastyczne, podczas których mogły samodzielnie pomalować i ozdobić bombkę według własnego pomysłu. Dziecięce bombki były potem suszone, pakowane do pudełek i rozdawane ich właścicielom.

Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt.

Każde dziecko wyszło z fabryki z szerokim uśmiechem i z własnoręcznie wykonaną bombką.

Wszystkie bombki były piękne i wyjątkowe!

Opracowanie: Barbara Magiera, Zofia Idzik