18 stycznia 2023

Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach

Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach

W dniu 11 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 1a i 1c odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Jest to ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania  lotniska oraz jego organizację. Warsztaty, w których uczniowie wzięli udział nosiły tytuł „Ścieżka pasażera”. W czasie tych zajęć dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo- przylotowa pasażera. Odwiedziły taras widokowy i mieli okazję obserwować start i lądowanie samolotów. Dużą atrakcją było spotkanie psa, o imieniu Zen, który pomaga pasażerom rozładować stres przed podniebną podróżą. Poznali niektóre zawody związane z obsługą pasażerów i lotniska. Wiedzą już, jakich przedmiotów nie można zapakować do bagażu podręcznego i jakich rzeczy nie można w ogóle przewozić. Do sali przypominającej pokład samolotu uczniowie zabrali wydrukowane imiennie karty pokładowe, usiedli w prawdziwych samolotowych fotelach, zapięli pasy i wysłuchali komunikatu dotyczącego bezpiecznego zachowania w czasie podróży. Przez moment czuli się jak prawdziwi pasażerowie. Do szkoły wrócili zadowoleni, pełni nowych wrażeń i zdobytych wiadomości.

Opracowanie: Renata Kwietniowska, Dorota Wesołowska