28 stycznia 2023

Bezpieczne ferie z robotem edukacyjnym SkriBot

Bezpieczne ferie z robotem edukacyjnym SkriBot

W poniedziałkowy poranek dnia 23 stycznia uczniowie klasy 3f podjęli temat zbliżających się ferii zimowych. Zastanawiali się, które zachowania w trakcie ferii są właściwe i sprawią, że ich ferie będą bezpieczne i zdrowe.

W ich pracy towarzyszył im robot SkriBot zakupiony w ramach projektu “|Laboratoria przyszłości”. Burza mózgów wyłoniła jego imię nawiązujące do zbliżającego się czasu wolnego „Feriuś”. Po ustaleniu imienia uczniowie w parach wypisywali na kartkach zachowania właściwe i niewłaściwe. Następnie wszystkie kartki zostały zebrane i rozłożone na podłodze. Każdy trzecioklasista za pomocą aplikacji mobilnej sterował robotem Feriusiem, podnosił karteczkę z wypisanym zachowaniem. Zadaniem ucznia było ustalenie, czy dane działanie wpłynie na bezpieczeństwo w trakcie jego zimowych ferii.

Opracowanie: Małgorzata Maruszak-Kobas