28 stycznia 2023

Jak dbać o ptaki podczas zimy?

Jak dbać o ptaki podczas zimy?

Ostatni tydzień w świetlicy poświęcony był ptakom, które szczególnie potrzebują naszej pomocy podczas zimy. Dzieci z książek i prezentacji multimedialnych dowiedziały się, jakie ptaki można spotkać w Polsce o tej porze roku oraz jakie są ich potrzeby żywieniowe. Następnie po obejrzeniu filmu instruktarzowego samodzielnie przygotowały przysmaki z ziaren i smalcu dla ptaków. Niektóre z dzieci chciały zabrać do swoich ogrodów gotowe  kule, a reszta zawisła na drzewach pod naszą szkołą.

Warto również wspomnieć, że kulki z ziaren, które dzieci przygotowały dla ptaków, były wykonywane przez uczniów klas trzecich. Ci młodsi uczniowie mogli w ten sposób zaciekawić się tematyką zwierząt i ich potrzebami, a także wykazać się swoimi umiejętnościami manualnymi i odpowiedzialnością. Dzięki temu projektowi, dzieci mogły także poczuć, że ich działanie może mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne i pomóc innym istotom. Młodsze klasy robiły karmniki dla ptaków jako prace plastyczne.

Opracowanie: Olga Motłoch