25 lutego 2023

BohaterOn po raz kolejny w naszej szkole!

BohaterOn - włącz historię

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn – włącz historię!, realizowanej przez   Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Głównym celem akcji było promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie i uhonorowanie uczestników walk o Warszawę. W trakcie przeprowadzonych zajęć uczniowie zastanawiali się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać. Poznali historię Powstania Warszawskiego, biogramy Powstańców i ich wspomnienia z czasów obrony stolicy i walki z okupantem. Akcja zakończyła się przesłaniem wiadomości dla żyjących Powstańców Warszawskich. w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą rozwijać się, uczyć się języka ojczystego i bawić się w wolnej i niepodległej Polsce. Poprzez akcje takie jak ta, staramy się wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, budować wrażliwość społeczną i patriotyczną wśród najmłodszych.

opracowanie: Anna Sawczuk, Anna Węgrzynowicz-Szastak

BohaterOn - Dyplom dla Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach
BohaterOn – Dyplom dla Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach