3 marca 2023

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

Dnia 22 lutego 2023 roku w hali sportowej w Tenczynku odbyły się powiatowe zawody w koszykówce dziewczyn w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brało udział 5 szkół z naszego powiatu. Poza naszą szkołą, udział w turnieju wzięły: SP Bolechowice, SP Zalas, SP Słomniki, SP Rybna.

Po rozlosowaniu kolejności spotkań, drużyny rozpoczęły zmagania. Zawody rozgrywane były systemem ” każdy z każdym”. Po zaciętej i emocjonującej walce w zawodach zwyciężyła drużyna dziewczyn z SP Słomniki, uzyskując tym samym awans do zawodów rejonowych. Drugie miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Bolechowicach, trzecie miejsce przypadło naszym dziewczynom, czwarte miejsce zajęła drużyna SP Zalas, natomiast piąte miejsce wywalczyły dziewczyny z Rybnej. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wydarzenia, a wszystkim dziewczynom gratulujemy sportowej postawy w każdym spotkaniu.

Skład naszej żeńskiej reprezentacji:

Krauzowicz Agata, Kasprzyk Karolina, Kasprzyk Małgorzata, Zybura Małgorzata, Bienias Julia, Zacharska Wiktoria, Szczepańska Michelle, Głowaty Jagoda, Leja Patrycja, Gawłowska Klara, Gołębiowska Amelia.

Wyniki naszych spotkań:

SP Bibice – SP Słomniki 6:13

SP Bibice – SP Zalas 16:6

SP Bibice – SP Bolechowice 4:9

SP Bibice – SP Rybna 14:0

Najwięcej punktów dla naszej drużyny rzuciła Agata Krauzowicz – kapitan zespołu.

Trenerzy: Łukasz Osuch i Katarzyna Voigt

Relacja i zdjęcia: Łukasz Osuch