22 marca 2023

Historia dla każdego – nowości historyczne w bibliotece szkolnej

Historia dla każdego - nowości historyczne w bibliotece szkolnej

Historia na wesoło i z humorem? Jak najbardziej! Historia w formie komiksów? Oczywiście! Historia przedstawiona w sposób nieoczywisty a nawet połączona z fantastyką? Ależ tak!

Ciekawe, barwne, wciągające, trzymające w napięciu a nawet humorystyczne – takie są nasze nowości dla miłośników historii, ale także dla tych, którzy po prostu szukają pasjonującej książki do przeczytania. Na bibliotecznych półkach znalazły się serie “Ale historia…” i “A to historia!” a wśród nich wiele ciekawych tytułów dotyczących historii Polski. Nowe pozycje w bibliotece to również historyczne komiksy dla starszych i młodszych czytelników: m.in. cykl “Wojenna odyseja Antka Srebrnego”, komiksy z serii “Aga, Adam i Hamlet na tropie tajemnic”, “Srebrni na szlakach Niepodległej”, “Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej”, “Powstanie Warszawskie”.

Poniżej kilka zdjęć  niektórych historycznych nowości. Polecamy i zapraszamy do biblioteki!

Opracowanie: Ilona Bańcerowska