22 marca 2023

Warsztaty witrażu klas drugich

Warsztaty witrażu

Pod koniec lutego klasy drugie  były na warsztatach  „Być jak Wyspiański” w Muzeum i Pracowni  Witrażu w Krakowie.  Jest to najstarsze nieprzerwanie działające tego typu miejsce w Polsce. Mieści się w tym samym budynku od 1902 roku. W ramach warsztatów uczniowie zwiedzali pracownię. Z uwagą słuchali opowiadania pani przewodnik o tym ja powstają witraże, oglądali narzędzia oraz materiały potrzebne do ich wykonania. Mieli także możliwość obserwowania pracy rzemieślników, którzy na ich oczach tworzyli witraż. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ekspozycję pięknych witraży, które zostały wykonane w pracowni.  Jednym z punktów programu warsztatów były zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie poczuli się jak mali artyści i wykonali piękne witraże.  Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z naszej ciekawej i pouczającej wycieczki.

Wychowawcy klas drugich