23 marca 2023

Zaproszenie do krainy książek

Zaproszenie do krainy książek

Czytanie to niezwykła umiejętność. Pozwala nam rozwijać wyobraźnię i przenosić się w inne światy. Najlepszy polski pisarz ostatnich lat, Wiesław Myśliwski twierdzi, że czytelnik swoją wrażliwością uzupełnia książkę podczas lektury i dlatego można go nazwać współtwórcą książki.

22 i 27 lutego oraz 1 marca 2023 pierwszoklasiści z naszej szkoły zostali oficjalnie włączeni w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Pasowanie na czytelnika to wielkie święto, dlatego bibliotekarze – Ilona Bańcerowska i Piotr Figura specjalnie przygotowali czytelnię na tę okoliczność.

Pierwszoklasiści przekonali się, że biblioteka to miejsce pełne niespodzianek: wzięli udział w rozgrzewce przed czytaniem, czyli wspólnym śpiewaniu i gimnastyce bibliotecznej przy akompaniamencie gitarowym, wysłuchali opowiadania “O Wilku, który nie lubił czytać”, w którym ukryły się znane bajki i bohaterowie, rozwiązywali zadania i zagadki, wyciągnięte z koszyka czerwonego kapturka i wysłuchali listu, którego nadawczynią była książka…

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli przysięgę, że będą pilnie czytać książki i o nie dbać, zostali pasowani na czytelników, otrzymali prezent (książkę “Pierwsze abecadło” i broszurę dla rodziców “Książką połączeni” przygotowane przez Instytut Książki w ramach akcji “Mała książka – wielki człowiek”), a także mieli możliwość wybrać i wypożyczyć pierwszą książkę.

Uczniów pasowali bibliotekarze i pani wicedyrektor Monika Sikoń.

Wszystkich uczniów, nie tylko pierwszoklasistów zapraszamy do korzystania z biblioteki szkolnej. Jest czynna codziennie od 7:30 do 17:00.

Opracowanie: Piotr Figura