28 marca 2023

Ewa Rosolska spotkała się z piątoklasistami

Ewa Rosolska spotkała się z piątoklasistami

Uczniowie wszystkich klas piątych spotkali się z pisarką, autorką książek dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży Ewą Rosolską.

Pani Ewa przyjechała z Leszna, gdzie mieszka, pracuje i pisze książki. Debiutowała dwukrotnie. Raz pod pseudonimem. Jako Marta Osa do tej pory publikuje książki dla dorosłego czytelnika. Po raz drugi debiutowała już pod swoim prawdziwym nazwiskiem – książkami dla dzieci. Do tej pory wydała serie “Bajeczki babeczki” dla małych dzieci oraz “Pułapki czasu” i “Tajemnica starego witraża” dla starszych. Właśnie o tej drugiej serii opowiadała naszym piątoklasistom.

Pomysł na fabułę przyniosło samo życie i wizyta na Warmii i Mazurach. Pani Ewa spędzając urlop w starym domu tak rozbudziła swoją wyobraźnię, że po powrocie wystarczyło tylko usiąść i napisać powieść. Do tej pory w serii “Tajemnica starego witraża” ukazało się 5 tomów, które nie tylko opowiadają niezwykłe i fantastyczne przygody, ale książki te mają moc przekonywania do czytania tych, którzy czytać nie lubią.

Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książkę i uzyskać autograf.

Dziękujemy Wydawnictwu Edukacyjnemu za organizację spotkania i zapraszamy do biblioteki szkolnej po “Tajemnicę starego witraża”.

Bibliotekarze