30 marca 2023

Wiosenne akcje biblioteczne

Wszyscy wiedzą, że 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale nie wszyscy słyszeli, że tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji bibliotekarze przygotowali akcję biblioteczną promującą polskich poetów, nie od dziś przecież wiadomo, że literatura polska “poetami stoi”. Wiersze Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta, Jerzego Lieberta, Jana Zycha, Andrzeja Sosnowskiego i Roberta Króla “wyszły” z książek i na kilka dni zamieszkały na szkolnym korytarzu. Uczniowie odwiedzający bibliotekę otrzymywali krzyżówkę, do której hasła ukryte były w 9 wierszach. Każdy kto prawidłowo rozwiązał zadanie i odgadł hasło: WRAŻLIWOŚĆ, otrzymywał słodką nagrodę.

W popularnej kiedyś piosence Kasia Sobczyk śpiewała, że “trzynastego wszystko zdarzyć się może”. 13 kwietnia w bibliotece, okazji Światowego Dnia Scrabble czytelnicy mogli wziąć udział w grze. Układanie słów z 7 wylosowanych przez siebie kostek wcale nie jest łatwe, ale bardzo pożyteczne dla rozwoju sprytu, inteligencji, logicznego myślenia i kompetencji językowych. Uczniowie korzystający z czytelni mogą grać w scrabble i dobrze wykorzystać wolny czas.

Bibliotekarze