1 kwietnia 2023

II Turniej o Puchar Starosty Krakowskiego w siatkówce

II Turniej o Puchar Starosty Krakowskiego w siatkówce

22.03.2023r. w Zespole Szkół w Giebułtowie odbył się II turniej o Puchar Starosty Krakowskiego w Siatkówce. Nasza szkołę reprezentowały dziewczęta z klas 7 i 8.

Skład drużyny : Kajdy Łucja, Szczekała Oliwia, Gawłowska Klara, Kasprzyk Karolina, Kasprzyk Małgorzata, Krauzowicz Agata, Skrzypek Weronika, Świąć Natasza.

 W turnieju brało udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy .Każda drużyna zagrała po jednym secie do 15 (bez przewag).

Grupa A: SP BIBICE, SP BĘBŁO, SP BOLECHOWICE, SP BIAŁY KOŚCIOŁ

Grupa B: SP SMARDZOWICE, SP MODLNICA, SP SUŁOSZOWA, SP RACIBOROWICE.

Po pierwszych meczach w grupie A, nasze dziewczęta dostały się do półfinału, wygrywając mecz z Bolechowicami do 4, z Białym Kościołem do 3. Jeden mecz z SP BĘBŁO, dziewczęta przegrały minimalną różnicą punktów 12:15.

Połfinały odbyły się pomiędzy:   SP BĘBŁO- SP SUŁOSZOWA – 15:5

                                                      SP BIBICE – SP MODLNICA  – 15:6

Finał pomiędzy SP BIBICE – SP BĘBŁO, odbył się już w dwóch setach, ponieważ oceniono, że będzie to bardzo ciekawe widowisko. I tak też było. Dziewczęta z naszej szkoły walczyły bardzo ostro , zabrakło niestety szczęścia. I tak ostateczny wynik to 14:15 i 10 :15 dla SP BĘBŁO .

    I miejsce Turnieju  o Puchar Starosty Krakowskiego w Siatkówce zdobyła drużyna z SP BĘBŁO,

    II miejsce – SP BIBICE

    III miejsce – SP MODLNICA

Drużyna dziewcząt zasługuję na brawa za godne reprezentowanie szkoły!

        W czasie przerwy między meczami ,Zespół Szkół w Giebułtowie przygotował sale, w których można było zapoznać się z różnymi profilami jakie szkoła proponuje dla przyszłych kandydatek po skończeniu szkoły podstawowej.  Zawodniczki zapoznały się z możliwościami jakie daje szkoła: klas hotelarskich, ogrodniczych, stewardess, fryzjerki czy kosmetyczki.

Opracowanie: Magdalena Koperska, Łukasz Osuch