14 kwietnia 2023

Szyjemy na maszynie

Szyjemy na maszynie

Piątego kwietnia uczniowie klas 3a, 3b i 3d, wykorzystując wyposażenie pracowni Laboratoriów Przyszłości, mogli zaznajomić się z techniką szycia na maszynie. Wszyscy chętni mogli samodzielnie  spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Jak się okazało, nie jest to wcale takie proste. Na zdjęciach wyraźnie widać skupienie i pełną koncentrację na zadaniu. Zainteresowanie było duże i chętnych nie brakowało.

Pomysłem do zajęć były zbliżające się Święta Wielkanocne i zaprezentowanie szybkich w uszyciu kwok. Każdy uczeń wybierał sobie materiał, z którego chciał mieć uszytą kwokę i samodzielnie wypychał maskotkę, a nauczyciel pomagał w szyciu. Były osoby, które ostatni fragment zszywały samodzielnie ręcznie. Niestety brakło czasu, żeby każdy chętny uczeń samodzielnie uszył swoją kurę na maszynie.

Z pewnością częściej będziemy prowadzić tego rodzaju zajęcia. Uczniowie zabrali kwoki do domu i obiecali się nimi opiekować.

Opracowanie: Olga Motłoch, Elżbieta Halota