13 maja 2023

Drużynowe Biegi Przełajowe

Drużynowe Biegi Przełajowe – zawody powiatowe Skawina 28.04.2023r.

28 kwietnia 2023 roku, w Skawinie, odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe na szczeblu powiatu. W zawodach tych, nasza Szkoła reprezentowała gminę Zielonki, we wszystkich sześciu kategoriach:  Igrzyskach Dzieci ( klasy 4 ) dziewcząt i chłopców, Igrzyska Dzieci ( klasy 5-6 ) dziewcząt i chłopców oraz Igrzyskach Młodzieży Szkolnej ( klasy 7-8 ) dziewcząt i chłopców. W ramach zawodów drużynowych, prowadzona była klasyfikacja indywidualna. Na starcie stanęły reprezentacje kilkunastu szkół w każdej kategorii. W Igrzyskach Dzieci rywalizowano na dystansie  800 metrów, natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta miały do pokonania 800 metrów, natomiast chłopcy 1200 metrów.

W tym miejscu chciałbym w paru zdaniach napisać na czym polegają drużynowe biegi przełajowe. W zawodach startują reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców po jednym zespole. Bieg rozpoczyna się startem wspólnym w poszczególnych kategoriach, z tym, że drużyny ustawiają się w rzędach po 6 zawodników. Suma miejsc na mecie zdobytych punktów przez wszystkich członków zespołu decyduje o miejscu w klasyfikacji drużynowej. Przeprowadzona też jest oddzielna klasyfikacja indywidualna poszczególnych biegów i kategorii.

Wyniki poszczególnych biegów przedstawiają się następująco:

• Drużyna dziewcząt z klas 4:       II miejsce. Indywidualnie: Pola Pać –  I miejsce, Alicja Świderska – II miejsce.  Skład drużyny dziewcząt: Anna Chmielecka-4d, Lena Domin-4d, Maria Jarnot-4a, Oliwia Niemiec-4e, Pola Pać-4c, Aleksandra Pytlik-4d, Alicja Świderska-4d.
  • Drużyna dziewcząt z klas 5-6:     I miejsce. Indywidualnie: Nikolette Boryczko –  I miejsce, Amanda Polewka – III miejsce. Skład drużyny dziewcząt: Nikolette Boryczko-6d, Hanna Głowaty-5a, Róża Kazana-5a, Marta Miłoś-6d, Amanda Polewka-5b, Julia Solecka-5b, Jagoda Szkwara-5a.
  • Drużyna dziewcząt z klas 7-8:      I miejsce.  Skład drużyny dziewcząt: Jagoda Głowaty-8f, Karolina Kasprzyk-8d, Małgorzata Kasprzyk-8d, Julia Lipińska-8f, Oliwia Okrajni-7b, Weronika Skrzypek-8e, Małgorzata Zybura-8f.
  • Drużyna chłopców z klas 4:          II miejsce.   Indywidualnie: Tytus Drozd – I miejsce, Ignacy Trzcionka – III miejsce. Skład drużyny chłopców: Tytus Drozd-4d, Leon Mamoń-4c, Adam Maryański-4e, Patrick Rosowski-4d, Franciszek Sikora-4c, Ignacy Trzcionka-4c, Aleksander Waśniowski-4b.
  • Drużyna chłopców z klas 5-6:      II miejsce. Skład drużyny chłopców: Miłosz Jarnot-6d, Kacper Miernik-5a, Adam Perek-6d, Adam Smarzowski-5a, Marcin Szewczyk-5d, Mikołaj Więch-5a.
  • Drużyna chłopców z klas 7-8:       I miejsce. Skład drużyny chłopców: Bruno Durlak-8g, Igor Durlak-7a, Tymon Gąszcz-8f, Mark McKenzie-7a, Adam Miłoś-8g, Szymon Piątek-8d, Janusz Truskolaski-7a.

Trenerzy: Adam Babik, Katarzyna Voigt i Robert Smołka.

Opracował: Robert Smołka.